Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE

AKTUALNOŚCI:

Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”

Utworzono dnia 07.06.2023

 

Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom uprzejmie informuje, że Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki Narkomania 800 199 990 został przekształcony w  Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia”- 800 199 990.

Nowa nazwa odzwierciedla cel i misję telefonu, który ukierunkowany jest na udzielanie wsparcia, informacji oraz pomocy osobom zmagającym się z uzależnieniem (bez względu na rodzaj substancji, od której są uzależnione) oraz członkom ich rodzin.

Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia to jest nadal miejsce, gdzie osoby
z problemami związanymi  z uzależnieniem i ich bliscy mogą otrzymać wsparcie, porozmawiać z wykwalifikowanymi konsultantami, uzyskać informacje na temat leczenia, terapii  i innych form pomocy. Telefon Zaufania jest dostępny dla osób z całej Polski i działa codziennie
w godzinach 16.00-21.00.
Pomoc udzielana przez telefon jest anonimowa, bezpieczna
i oparta na zasadzie zaufania.

Jednocześnie informujemy, że numer do Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania Uzależnienia jest ten sam – 800 199 990 – i niezmiennie pozostaje bezpłatny dla osób chcących skorzystaćz konsultacji.

 

Plan awaryjny

Utworzono dnia 14.05.2020

Jeżeli doświadczasz przemocy, koniecznie zaponaj się z materiałam w zakładce PLAN AWARYJNY.

czytaj dalej na temat: Plan awaryjny

Masz MOC – pokonaj PRZEMOC – profilaktyka i interwencja przemocy

Utworzono dnia 24.06.2019

Fundacja po DRUGIE prowadzi nabór do projektu „Masz MOC – pokonaj PRZEMOC – profilaktyka i interwencja przemocy”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz „Strefa dla młodzieży” realizowanemu dzięki Ministerstwu Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Działania pomocowe są skierowane do młodzieży (15-26 r.ż.) doświadczającej bądź stosującej przemoc z terenu województwa mazowieckiego. Drugą grupę odbiorców stanowi młodzież zagrożona bezdomnością.

 

Dla wszystkich dostępny jest telefon zaufania (601 405 598),
czynny we wtorki między 11:00 a 18:00.

 

 

czytaj dalej na temat: Masz MOC – pokonaj PRZEMOC – profilaktyka i interwencja przemocy

Kampania „(Nie)Bądź miła”

Utworzono dnia 06.12.2017

Między 25 listopada a 10 grudnia, w 180 krajach świata realizowana będzie największa akcja poświęcona tematowi przemocy wobec kobiet. Również i w tym roku w wydarzeniu udział weźmie Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, która specjalnie na tę okoliczność rusza z kampanią „(Nie)Bądź miła”.

Kampania „(Nie)Bądź miła” zwraca uwagę na różne postacie przemocy, której doświadczają kobiety od dzieciństwa do późnej starości – to przemoc fizyczna, psychiczna, ekonomiczna i seksualna.  Rodzice, otoczenie, partner, a w końcu dzieci i wnuki, oczekują od kobiet rezygnacji z przysługujących im praw, poświęcenia, „bycia miłą”.  Na okoliczność kampanii przygotowane zostały 4 spoty, dotyczące różnych form przemocy, które spotykają kobiety w trakcie ich życia.

czytaj dalej na temat: Kampania „(Nie)Bądź miła”

PAMIĘTAJ!

Utworzono dnia 03.03.2017

Przemoc raz zastosowana powtarza się. Dzieci wychowywane w środowisku pełnym napięć, konfliktów i agresji albo odtwarzają te zachowania albo przyjmują role ofiary i stają się podatne na urazy w przyszłości.

Dzieci potrzebują oparcia i spokoju!!! Z pomocą innych możesz sprawić, aby życie Twoje i Twoich dzieci wyglądało normalnie. Dzieci odniosą o wiele większy pożytek z Twojej siły życiowej i możliwości podejmowania decyzji niż faktu przebywania w domu, gdzie byłaś/byłeś bity i poniżana/y.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Podjęcie decyzji o opuszczeniu domu lub czasowym odejściu ze związku, w którym ma miejsce przemoc może być trudne. Potrzeba czasu, abyś poczuł/ła się gotowy/a. Skontaktuj się z odpowiednią instytucją, np. Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Policją – ktoś stamtąd może Ci pomóc ułożyć bezpieczny plan.

Jeśli jesteś gotowy/a by odejść: spakuj torbę, wcześniej zostaw ją u kogoś zaufanego; zabierz gotówkę, karty kredytowe, zapasowe ubrania, weź dla dzieci ulubioną zabawkę.

Nie zapomnij o ważnych dokumentach!!! Koniecznie zabierz: dowód tożsamości, prawo jazdy, metrykę urodzenia swoją i dzieci, odpis aktu małżeństwa, książeczkę ubezpieczeniową, akt własności lub najmu twojego domu lub mieszkania, książeczkę czekowa, kartę do bankomatu, gotówkę, wszystkie ważne dokumenty.

czytaj dalej na temat: PAMIĘTAJ!

Nie bądź obojętny wobec przemocy!

Utworzono dnia 03.03.2017

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Biuletyn Informacji Publicznej

Wspracie dla rodziców pijących dzieci